[Plugin] Respawn MOD csdm_2.1.3

Scrie răspuns
Romania Avatar utilizator

Topic Author
[RGK]*Kent
Administrator Community
Administrator Community
Mesaje: 383
Membru din: Septembrie 13, 2020, 1:50 pm
Localitate: Rosiori de Vede
Vârsta: 29
Contact:
Status: Neconectat
Kent’s avatar
Loading…

[Plugin] Respawn MOD csdm_2.1.3

Nume: csdm_2.1.3d_KWo
Versiune: 2.1.3
Autor: www.mortall.ro KWo https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=47306
Running: (Care este versiunea de amxmodx) 1.8.1 1.8.2 1.8.3 1.9.0 1.10.0
Poze:

Descriere: Iată câteva fișiere pe care le-am rescris pentru CSDM 2.1. Modificările sunt în * sma, csdm.inc, csdm.cfg, csdm_plugins.ini și * amxx. Modulul a fost schimbat de la versiunea 2.1h.

NOTĂ - această versiune este o versiune BETA - vă rugăm să o testați - dar dacă aveți probleme cu aceasta - reveniți imediat la versiunea oficială 2.1. Nu este recomandat să îl utilizați mult timp pe serverele închiriate, cu excepția cazului în care VĂ ASIGURAȚI că funcționează corect fără probleme. Această versiune NU este susținută oficial de echipa CSDM Dev, dar am permisiunea BAILOPAN de a posta fișiere aici pentru a primi feedback dacă porcarea mea funcționează. Majoritatea caracteristicilor pe care le include vor fi respinse pentru următoarea versiune oficială (pentru că - așa cum am primit informațiile de la BAILOPAN - sunt împotriva proiectului CSDM 2 vine și din cauza codului scris greșit de mine (chiar dacă funcționează 100% fără orice erori / probleme).
Am nevoie să-l folosești pe cât mai multe computere pe care le poți pentru a-mi da feedback-ul dacă totul este în regulă. După cum știți, încerc mereu să testez lucrurile cel mai bine posibil pentru a preveni porcarea complet proastă și inutilă - dar chiar am nevoie de mai mulți testeri beta pentru a ajuta la asta.
Versiunea 2.1.3b a fost lansată doar datorită muncii arkshine mari pentru găsirea unei soluții pentru ca CSDM2 să funcționeze din nou după actualizarea rapidă din februarie 2013 și din cauza unui mare ajutor am primit de la el cu codul de optimizare pentru a elimina armele aruncate.
Versiunea 2.1.3d a fost lansată din cauza unor probleme cu comenzile client utilizate în pluginurile CSDM (în 2014 VALVE a inclus câteva limitări în executarea comenzilor client).

Dacă cineva va vedea modificările pe care le-am făcut, sunt cu adevărat utile - vă rugăm să scrieți clar acest subiect.

Iată lista completă a modificărilor pe care le-am făcut:

[modulul csdm_amxx]
(2.1h) A fost adăugată funcția csdm_remove_weaponbox; A fost modificată verificarea pentru eliminarea armei scăpate dacă proprietarul jucătorului este deconectat (proprietarul este NUL).
(2.1i) A fost eliminată o verificare care nu este necesară pentru entitatea inexistentă cu numărul maxim de jucători + 1 (adăugat în 2.1h)
(2.1.1j) S-au adăugat modificările Bailopan pentru a obține compatibilitatea cu AMX X 1.8.0 și pentru a rezolva unele probleme FreeBSD.
(2.1.2k) S-au adăugat modificările sawce și Bailopan pentru a obține compatibilitatea cu cea mai recentă actualizare Steam.
(2.1.3b) S-au adăugat modificările arkshine pentru a obține compatibilitatea cu cea mai recentă actualizare Steam (februarie 2013). S-a schimbat modul de găsire a armelor aruncate de jucători pentru a preveni buclarea prin toate entitățile (care ar trebui să influențeze performanța serverului - consum mai mic de CPU) - mulțumiri din nou lui arkshine.
(2.1.3c) A fost adăugată modificarea lui arkshine pentru a obține compatibilitatea cu cea mai recentă actualizare Steam (apr 2013). Mulțumiri din nou lui Arkshine.

[csdm_main]
+ S-a remediat eroarea privind configurația / restricționarea armelor specifice (mai multe informații despre asta Puteți citi aici
+ Afișarea în meniul stării CSDM este modificată - acum scrie clar CSDM Enabled / CSDM Disabled în loc Enable / Disable)
+ S-a adăugat comanda „sv_restartround 2” după schimbarea stării CSDM
+ (2.1c) Adăugat csdm_settings_menu () meniu nativ și special pentru setări CSDM (există elemente precum FFA activat / dezactivat, Spawn Protection Enbaled / Disabled, Radar Scrambled / Disabled, Item Mode Enabled / Disabled etc).
+ (2.1d) Au fost adăugate câteva elemente din csdm.cfg pentru partea [setări] în meniul de setări csdm.
+ (2.1g) S-a rezolvat problema cu funcția „/ respawn”
+ (2.1h) S-a rezolvat problema cu armele care nu au fost eliminate dacă au fost aruncate de roboți sau de un player deconectat (necesită noul modul csdm_amxx inclus în beta pacake !!!). Vă rog să-mi dați feedback dacă se încarcă și funcționează pe Linux (testat doar pe Windows !!!).
+ (2.1h) A fost adăugată funcția de a scrie pe csdm.cfg orice modificări cu setările CSDM din „Meniul Setări CSDM”. Aceasta este cea mai urâtă funcție pe care am făcut-o Bailopan (este împotriva proiectului). Dacă nu doriți să salvați de către niciun administrator Setările dvs. originale de la csdm.cfg Puteți marca acest fișier ca doar în citire. După activarea / dezactivarea CSDM din meniu, acesta salvează acest lucru în csdm.cfg și este chemat nivelul de schimbare (deci nu este nevoie să recreați entități sau să le eliminați în timpul jocului - când harta era deja încărcată).
+ (2.1i) A fost adăugat meniul principal de setări CSDM (cu setările acestui plugin) în meniul Setări (meniu sortat realizat în 2.1c).
+ (2.1.3b) Micile modificări ale beeterului utilizează funcția FM_SetModel (pentru a o folosi și pentru scutul căzut).
+ (2.1.3d) S-au schimbat toate comenzile clientului care afișează meniurile pentru a consola comenzile cu nume mai scurte ale acestora.

[csdm_equip]
+ S-a adăugat o verificare dacă există vreun meniu afișat - apoi așteptați (maxim 30 de secunde) pentru a preveni scrierea acestuia (după acel timp maxim este suprascris oricum).
+ S-a adăugat o verificare dacă modul articol este activat - dacă da - meniurile pistolului nu sunt afișate
+ (2.1c) A fost adăugat suportul pentru arme limită / pe hartă - de exemplu, dacă doriți să aveți doar 2 awp-uri pe o hartă, scrieți linia în secțiunea [item_restrictions]:
awp 2
+ (2.1c) Dacă ați folosit o armă limitată înainte de a fi ucis, meniul Echipare nu vă permite să utilizați elementele 2 („Selecția anterioară”) și nici 3 („2 + nu mă mai întreba”) - ar fi nedrept dacă ai putea folosi o armă limitată la fiecare respawn - alți jucători vor să le folosească și ei ...
+ (2.1d) Adde

Download plugin:
Download-link
csdm_2.1.3.zip
* Instalare:
1. Fisierul csdm_equip.amxx il puneti in addons/amxmodx/plugins
1. Fisierul csdm_ffa.amxx il puneti in addons/amxmodx/plugins
1. Fisierul csdm_itemmode.amxx il puneti in addons/amxmodx/plugins
1. Fisierul csdm_main.amxx il puneti in addons/amxmodx/plugins
1. Fisierul csdm_misc.amxx il puneti in addons/amxmodx/plugins
1. Fisierul csdm_protection.amxx il puneti in addons/amxmodx/plugins
1. Fisierul csdm_spawn_preset.amxx il puneti in addons/amxmodx/plugins
1. Fisierul csdm_stripper.amxx il puneti in addons/amxmodx/plugins
1. Fisierul csdm_tickets.amxx il puneti in addons/amxmodx/plugins

2. Fisierul include/csdm.inc il puneti in addons/amxmodx/scripting
2. Fisierul csdm_equip.sma il puneti in addons/amxmodx/scripting
2. Fisierul csdm_ffa.sma il puneti in addons/amxmodx/scripting
2. Fisierul csdm_itemmode.sma il puneti in addons/amxmodx/scripting
2. Fisierul csdm_main.sma il puneti in addons/amxmodx/scripting
2. Fisierul csdm_misc.sma il puneti in addons/amxmodx/scripting
2. Fisierul csdm_protection.sma il puneti in addons/amxmodx/scripting
2. Fisierul csdm_spawn_preset.sma il puneti in addons/amxmodx/scripting
2. Fisierul csdm_stop_respawn.sma il puneti in addons/amxmodx/scripting
2. Fisierul csdm_stripper.sma il puneti in addons/amxmodx/scripting
2. Fisierul csdm_tickets.sma il puneti in addons/amxmodx/scripti

1. Continutul din Folderul modules il puneti in /hlds/cstrike/addons/amxmodx/modules
1. Continutul din Folderul configs il puneti in addons/amxmodx/configs

3. Intrati in fisierul addons/amxmodx/configs/plugins.ini si adaugati la urma: csdm_equip.amxx
3. Intrati in fisierul addons/amxmodx/configs/plugins.ini si adaugati la urma: csdm_ffa.amxx
3. Intrati in fisierul addons/amxmodx/configs/plugins.ini si adaugati la urma: csdm_itemmode.amxx
3. Intrati in fisierul addons/amxmodx/configs/plugins.ini si adaugati la urma: csdm_main.amxx
3. Intrati in fisierul addons/amxmodx/configs/plugins.ini si adaugati la urma: csdm_misc.amxx
3. Intrati in fisierul addons/amxmodx/configs/plugins.ini si adaugati la urma: csdm_protection.amxx
3. Intrati in fisierul addons/amxmodx/configs/plugins.ini si adaugati la urma: csdm_spawn_preset.amxx
3. Intrati in fisierul addons/amxmodx/configs/plugins.ini si adaugati la urma: csdm_stripper.amxx
3. Intrati in fisierul addons/amxmodx/configs/plugins.ini si adaugati la urma: csdm_tickets.amxx

Finish


[/b]
:arrow: [RGK]*Kent - mortall.ro :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Scrie răspuns

Înapoi la “Pluginuri[RO]+Plugins[EN] CS1.6”