[Plugin] AMX_EXEC

Scrie răspuns
Romania Avatar utilizator

Topic Author
[RGK]*Kent
Administrator Community
Administrator Community
Mesaje: 383
Membru din: Septembrie 13, 2020, 1:50 pm
Localitate: Rosiori de Vede
Vârsta: 29
Contact:
Status: Neconectat
Kent’s avatar
Loading…

[Plugin] AMX_EXEC

Nume: AMX_EXEC
Versiune: v.1
Autor: www.mortall.ro
Running: (Care este versiunea de amxmodx) 1.8.1 1.8.2 1.8.3 1.9.0 1.10.0
Poze:

Descriere: Banuiesc ca toata lumea stie ce face acest plugin.
Ei bine pentru cei ce nu stiu inca, acest plugin iti permite sa obligi un jucator sa execute in consola o comanda care o vrei tu.
Stiu ca exista multe alte plugin-uri de acest gen publicate dar, acesta pot spune ca este 100% functional.
Am sa va dau cateva exeple de comenzi:
amx_exec Askhanar "kill" ( Aceasta comanda il obliga pe Askhanar sa scrie kill in consola ).
amx_exec @CT "cl_forwardspeed 1000" ( Aceasta comanda obliga toti CT sa scrie cl_forwardspeed 1000 in consola ).
amx_exec @T "hud_draw 0" ( Aceasta comanda ii obliga pe toti T sa scrie hud_draw 0 in consola ).
amx_exec @ALL "rate 25000" ( Aceasta comanda ii obliga pe toti jucatorii sa scrie rate 25000 in consola ).

Vreau sa precizez ca nu doar scrie comanda in consola ci o si executa( asta se si subintelege.. ).

Iar acum un exemplu de comanda in care adaugi ghilimele intre ghilimele ( ar fi cam asa " "comanda" " ).
Primele ghilimele vor fi pentru consola noastra iar al doilea rand pentru consola jucatorului/rilor.
Aceste ghilimele difera intre ele. " ( ghilimele obisnuite ) si '' ( sunt 2 de ' , unul langa altul ).
Cred ca se vede si la ochiul liber acest lucru: ghilimele obisnuite -> " '' <- ghilimele din apostrof ( de 2 ori ' ).

Un exemplu bun ar fi urmatorul:
mx_exec Askhanar "name ''Nume Nou'' " ( Il obligi pe Askhnar sa isi schimbe numele in Nume Nou ).

daca folosim:

amx_exec Askhanar "name Nume Nou" ( Il oblicam sa isi schimbe numele in Nume Nou dar, acesta si-l va schimba doar in Nume ).


Download plugin:
Download-link
amx_exec.rar
* Instalare:
1. Fisierul amx_exec.amxx il puneti in addons/amxmodx/plugins
2. Fisierul amx_exec.sma il puneti in addons/amxmodx/scripting
3. Intrati in fisierul addons/amxmodx/configs/plugins.ini si adaugati la urma:
amx_exec.amxx

* Comenzi administrative (se tasteaza in consola si trebuie sa fiti administrator):
amx_exec < nume/ @ALL / @CT / @T > < comanda > - trimiti o comanda in consola jucatorului
amx_execclient < nume/ @ALL / @CT / @T > < comanda > - trimiti o comanda in consola jucatorului




[/b]
:arrow: [RGK]*Kent - mortall.ro :)

Link:
BBcode:
HTML:
Hide post links
Show post links
Scrie răspuns

Înapoi la “Pluginuri[RO]+Plugins[EN] CS1.6”